کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


4:27 عصر چهارشنبه، 14 آبان 1393

نقدی بر جلسه ی تکریم از بازنشستگان آموزش و پرورش اصفهان


به نام خداوند جان و خرد          کزین برتر اندیشه برنگذرد

بعد از دوازده سال از تأسیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش اصفهان، برای اولین بار به مناسبت بزرگداشت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان و با همت و کوشش مسوول گرامی هیأت مدیره کانون، جلسه ای با حضور جمعی از مسوولان و بیش از 150 نفر از پیشکسوتان  در محل کانون برگزار گردید. دیدار دوستان دیرین و شنیدن آوای موسیقی، شادمانمان کرد.

در این جلسه ی باشکوه مدیر کل اسبق آموزش و پرورش، با صد و هشتاد درجه تغییر،به ایراد سخن پرداخت. چه سخنان دلنشینی؛ ستایش از زمان ریاست خود و... و ما هم همچون دوران شاغل بودن، اسیر دو واژه رودربایستی و تعارف شده بودیم. ایشان گفتند و ما شنیدیم.ایشان فراموش کرده بودند که ما باشندگان کنونی از همان دوران طلایی هستیم که ایشان بر مسند ریاست بودند. براستی چقدر ... می خواهد درستی ها را واژگونه نمایان سازند. من از پیش می دانستم که انسان های بسیاری در درازای تاریخ پیش از به قدرت رسیدن، مهربانانه و فریبنده ظاهر شده اند و پس از به قدرت رسیدن آن روی سکه!

فرازهایی از سخنان ایشان شنیدنی است:

1.چه اهمیتی دارد که چند تار مو پیدا باشد!

2.باید درگردهمایی ها، معلمان که فرهیختگان کشورند شرکت داشته باشند و به آن ها میدان داد تا با آزادی دیدگاه خود را بیان کنند!

باری...همین شخص در دوران ریاست خود برای بیرون ماندن چند تار موی بانوان معلم و دانش آموزان دختر چه سخت گیری هایی که نکرد!

بعد از سخنان متفاوت مدیر کل اسبق، مدیریت کنونی پشت تریبون قرار گرفتند. شگفتا که از همان ابتدا، آثار هراس و نگرانی در چهره ی ایشان نمایان شد. چون قطعه ای موسیقی در حضور ایشان پخش شده بود! یادتان باشد ایشان چند سال دیگر که بازنشسته می شوند، در چنین گردهمایی ها، موسیقی را درمان تمام دردها معرفی خواهند کرد!

در پایان انتظار ما این بود که گوشزدی به رفتار ددمنشانه شخص یا اشخاصی می شد که با اسیدپاشی به چهره ی بانوان گرامی، سرنوشت آن ها را تغییر دادند. به امید روزی که خرد و اندیشه ی نیکو بر رفتار همه ی مردم کشور ما چیره گردد.

 

غلامرضا شادمانی 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه