کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


10:24 عصر یک‌شنبه، 9 آذر 1393

نامه ارسالی کانون فرهنگیان شیراز به رئیس جمهور


باسمه تعالی

                                       

 رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران جناب دکتر روحانی                                

با سلام و تحیات

جناب رئیس جمهور !  در بیست و چهارم خرداد ماه سال هزار و سیصد و نود و دو طی آن حماسه سیاسی و انتخاب به حق حضرت عالی به عنوان فرد اول قوه اجرایی کشور توسط مردم فهیم با خواسته تغییر ، بارقه ی امید به قلب جامعه ای تابید که سال ها بی تدبیری را تجربه کرده و صدمه ها دیده بودند. بدیهی است که ملت بزرگوار ایران انتظار ندارند آثار ناکارآمدی هشت سال گذشته یک جا از میان برداشته شود. اما این امید را دارند که با اولویت بندی های مدبرانه مشکلات و محدودیت های ناعادلانه به نوبت برطرف گردد و مطمئن هستیم که جناب عالی بیشتر از همه دغدغه مردم و آزادی های مشروع آنان را دارید.

لذا با وقوف به چنین امری کانون فرهنگیان شیراز به عنوان نماینده کثیری از فرهنگیان این خطه ادب پرور بر خود فرض می داند که اندکی از معضلات عدیده فرهنگیان را به اطلاع شما برساند.

1. آقای رئیس جمهور امسال فرهنگیان بازنشسته و شاغل در شرایطی افزایش 20 درصدی حقوق را تحمل می کنند که تورم 46 درصدی را تجربه نمودند و این در حالی است که با گذاشتن یک تبصره  در بودجه سال نود و سه حقوق کارکنان برخی از وزارت خانه ها تا 80 درصد افزایش یافت.

پرواضح است که تحمل این بی عدالتی بر فرهنگیان به ویژه بازنشستگان بسیار سخت بود اما شکیبایی پیشه نمودند تا مشکلی بر مشکلات دولت تدبیر و امیدشان به خصوص شما که هر لحظه با چالشی چه داخلی و چه خارجی روبرو هستید افزوده نشود و دشمنان و افراطیون از این نمد کلاهی برای خود نسازند و سوء استفاده نکنند به این امید که در تصمیم گیری های بعد از این ، فرهنگیان بازنشسته و شاغل در اولویت باشند چرا که وضعیت معیشت این فرهیختگان  دیگر قابل تحمل نیست به ویژه با دیدن حقوق های بالا ، حتی در حکم حقوقی کسانی که از نظر تحصیلات و سابقه کار ، بسیار پایین تر و کمتر از آنان هستند.

2. جناب روحانی بر همه آشکار است که تشکل های صنفی نه تنها "بار" نیستند بلکه در شرایط مناسب و مساعد می توانند برای نظام "یار" باشند و بسیار روشن است که صحیح ترین اطلاعات از وضعیت جامعه را از بدنه جامعه می توان گرفت و تشکل هابه ویژه تشکل های صنفی بهترین مرجع برای کسب این اطلاعات هستند .

در دولت های هفتم و هشتم ، فرهنگیان در قالب تشکل های صنفی  فعالیت های خود را در زمینه های آموزشی ، پرورشی و معیشتی انسجام بخشیدند ازجمله کانون فرهنگیان شیراز که با بیش از چهار هزار عضو ، پروانه ی فعالیتش به شماره 367/2/42/الف مورخ 24/12/82 از طرف کمیسیون ماده 10 احزاب صادر شد. لکن دولت نهم و دهم - که بر خلاف وعده های انتخاباتی خود به طور علنی اعلام کرد برای ارتباط با مردم نیازی به احزاب و تشکل ها ندارد - از فعالیت تشکل های صنفی فرهنگیان جلوگیری کرد.

کانون فرهنگیان شیراز با مراجعه و درخواست های کتبی مکرر - جهت برگزاری مجمع عمومی و انتخابات هیأت مدیره - به فرمانداری شیراز و استانداری فارس و تماس با وزارت کشور هر دفعه با در بسته روبرو شد. اظهارات مسئولین چه در استانداری فارس و چه در وزارت کشور بر این مبناست که ( چون در دولت قبل فعالیت تشکل های صنفی فرهنگیان در سراسر کشور به حالت تعلیق درآمده - که البته هیچ وجاهت قانونی نداشته است -  دستور رسیده که فعلا مجوز انتخابات داده نشود تا برای همه یکجا تصمیم گرفته شود لذا باید جلسه ای در این مورد برگزار شده و دستورات مقتضی صادر گردد.)

پس از گذشت بیش از یک سال انتظار هنوز ازتشکیل جلسه مذکور خبری نیست. باید دانست که این وضعیت برای دولتی که اعتقاد به تشکل های مردمی نداشت شاید عیب به حساب نمی آمد و انتظاری هم جز این نمی رفت اما برای دولتی که افتخارش مردمی بودن بر پایه تدبیر و امید است به درازا کشیدن این امر زیبنده نیست.

لذا کانون فرهنگیان شیراز از آن مقام محترم درخواست دارد که طی دستورات لازم به مسئولین ذی ربط راه را برای فعالیت این کانون و دیگر تشکل های صنفی فرهنگیان باز نمایند.

باشد که با تدابیر واقع بینانه و عاجل حضرت عالی امیدها راه وصال پوید.                                                                                                                           

                                                                با سپاس

                                                               کانون فرهنگیان شیراز

                                                                      ۹۳/۸/۲۶  

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه