کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


11:14 عصر پنج‌شنبه، 23 بهمن 1393

دیدار نمایندگان کانون فرهنگیان استان اصفهان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی


به نام خداوند جان و خرد

گزارش کوتاهی از دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی

در راستای دفاع از حقوق قانونی معلمان شاغل و بازنشسته، نمایندگانی از کانون فرهنگیان استان اصفهان، کانون بازنشستگان آموزش و پرورش و تنی چند از اعضای شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور با حضور در مجلس شورای اسلامی و دیدار با بخشی از اعضای کمیسیون تلفیق توانستند گوشه ای از مظلومیت معلمان این مرز و بوم را مطرح و به نمایندگان گوشزد نمایند. به نمایندگان محترم مجلس گفته شد قامت معلمان زیر بار تورم لجام گسیخته  خم که هیچ، بلکه شکسته است.

بخش عمده ی جلسه به بررسی مسائل معیشتی، طرح سلامت معلمان و بیمه ی طلایی سپری شد. نمایندگان محترم مجلس بیشتر به محدودیت منابع مالی بودجه کل کشور اشاره داشتند و یادآور شدند که اگر لایحه ای از طرف دولت به مجلس ارائه شود تصویب خواهد شد. ظاهراً  با این موضعگیری قصد دیدن معلمان را در بودجه 94 ندارند. و به ضریب نفوذ معلمان در جامعه بی اعتنا هستند . گویا قصه ی پرغصه  فرهنگیان تمامی ندارد.

در ادامه به نمایندگان گفته شد ما به این نوع رفتار غیرعادلانه و تبعیض آمیز انتقاد مبنایی داریم و معتقدیم هر حرف بازده و گستره ی خاص خود را دارد. در انتهای جلسه پیشنهادی از طرف آقای طباطبایی نائینی نماینده پرتلاش شهرستان نائین مطرح شد که جهت پیگیری مطالبات مغفول مانده ی فرهنگیان جلسات ماهانه در مجلس با نمایندگان مرتبط داشته باشید تا گام به گام به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود برسید. نمایندگان تشکل ها از این پیشنهاد استقبال کردند و مقرر شد زمینه این گونه جلسات به کمک آقای طباطبایی فراهم شود.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه