کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


0:00 صبح دوشنبه، 1 تیر 1394

نشست نمایندگان بازنشستگان آموزش و پرورش با کارشناسان حقوقی سازمان برنامه و بودجه


عصر روز دوشنبه 25 / 3 / 94  برای بررسی مشکلات بازنشستگان و یافتن راهکاری برای رفع آن از طرف آقای دکتر صدر نوری مشاور محترم آقای دکتر نوبخت جلسه ای ما بین نمایندگان بازنشستگان آموزش و پرورش و کارشناسان و مشاور حقوقی آقای  دکتر نوبخت در سازمان برنامه تشکیل شد .

مواردی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت عبارت بودند از

1- اجرای ماده 64 فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد بازنشستگان فرهنگی برای برخورداری از امتیازات ارزشیابی نظام پرداخت کارمندان.   2 - تعلق تبصره 3 ماده 65 به بازنشستگان بر اساس ماده 64 همان قانون 

3 - پرداخت کسری های مربوط به افزایش سنواتی حقوق سالهای قبل از 94 (زیرا تا سال 94 هیچ سالی این افزایش به نرخ تورم اعلام شده از طرف بانک مرکزی انجام نگرفته است ) .

4 - تصحیح حکم های بازنشستگان بعد از سال 88 و ترسیم جدول حق شغل در آن که این مهم به علت بی توجهی و اهمال کاری مسوولین مربوطه  همزمان با اجرای قانون مدیریت خدماتِ کشوری انجام نگرفته است .

از سال 88 حقوق شاغلان طبق امتیازات جدول " حق شغل "زیر نظر سازمان برنامه و بودجه  ( معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ) که در احکام شاغلین ترسیم شده است محاسبه می گردد ولی  کوتاهی از اعمال آن جدول در حکم بازنشستگان بعد از88 و محاسبه حقوق آنان طبق همان احکام بازنشستگان قبل از 88 که از طرف سازمان بازنشستگی تنظیم شده و سازمان برنامه نطارتی بر آن ندارد باعث شده است که آنان به محض بازنشسته شدن از اعمال قانون مدیریت خدمات کشوری محروم گردیده و با گذشت زمان مدام با پایین رفتن وافت سطح حقوق ونزول شدید حقوق دریافتی خودمواجه گردند .

نتیجه :

در این جلسه چون مشاور حقوقی و کارشناسان حاضر اجرای موارد مذکور در بند 1 و 2 این گزارش را مختص شاغلان دانسته و با تسری و اجرای آن برای باز نشستگان مخالف بودند قرار بر این شد با استفسار از مجلس ابهام موجود را رفع نمایند .

پروانه گنجه ای

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه