کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


2:19 صبح سه‌شنبه، 9 تیر 1394

قسیم عثمانی نماینده بوکان:

اگر به آموزش و پرورش رسیدگی نکنیم آینده را از دست می دهیم!


نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی وضعیت آموزش و پرورش کشور را بحرانی خواند گفت: این وضعیت به خط قرمز رسیده است. 

محمد قسیم عثمانی در نشست علنی چهارشنبه (3 تیر) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش، افزود:‌ این استیضاح به هیچ وجه باندی و جریانی نیست؛ بنده خود دولت تدبیر و امید را دولتی موفق می دانم و حیف است دولت با این همه تلاش در بین فرهنگیان جایگاهش تنزل یابد، از این جهت تغییر در وزارت آموزش و پرورش را نیاز ضروری برای دولت می دانم هرچند امروز جریانات مختلف دست به دست هم داده‌اند تا این استیضاح رای نیاورد و ما امید است این تلاش در جهت همدلی باشد تا آموزش و پرورش بهبود یابد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آقای مصباحی مقدم شما یک سال رئیس کمیسیون برنامه  و بودجه بودید که امروز مخالف استیضاح صحبت کردید و آقای تاجگردن شما نیز دو سال رئیس این کمیسیون هستید شما می گویید وزیر کاره ای نیست اگر وزیر و رئیس کمیسیون کاره ای نباشد ما باید یقه چه کسی را بگیریم؟

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: وزیر بهداشت در نشستی از تعدادی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در خواست کرد تا حضور یابند و در آن جلسه نیز به بهترین شکل وضعیت بهداشت و درمان را به ما فهماندند و عمق فاجعه حوزه سلامت را ترسیم کردند و این گونه ما را با خود همدل کردند حال چه زمانی وزیر آموزش و پرورش این اقدامات را انجام داد؟

وی یادآور شد: در آن نشست در کنار وزیر بهداشت، آقای دانش جعفری مشاور اقتصادی خوش فکر وزیر حضور داشت حال جای این سوال باقی است که ما در آموزش و پرورش از کدام مختصص مالی بهره گرفتیم چه زمانی توانستیم مشکلات آموزش و پرورش را بیان کنیم؛ این همراهی وزیر بهداشت منجر شد تا این وزارتخانه برندی برای دولت باشد حال چرا تاکنون یک بار وزیر آموزش و پرورش وضعیت معلمان را این گونه ترسیم نکرد.

 نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به جای آنکه وزیر آموزش و پرورش می گوید که بودجه را رشد داده است،  بروید از معلمان بپرسید که آیا فشار کم شده یا بیشتر؛ بودجه را افزایش دادید اما قدرت خرید معلمان را کاهش داده‌اید.

این نماینده مردم در مجلس نهم وضعیت آموزش و پرورش کشور را بحرانی خواند گفت: آقای رئیس جمهور و آقای جهانگیری این وضعیت به خط قرمز رسیده است؛ آموزش و تربیت بی کیفیت شده که این‌ها خروجی هایی هستند که فردا قرار است این خروجی ها آینده سازان مملکت شوند و من نگران آینده ای هستم که به دانش آموزان امروز با این کیفیت تحصیل سپرده می شود.

وی با بیان اینکه نگاه دولت و مجلس باد تغییر کند، گفت: نباید نگاه سطحی به آموزش و پرورش داشته باشیم بلکه باید به رفع مشکل این حوزه کمک کنیم؛ امروز توجه به آموزش و پرورش یعنی پیشگیری از مشکلات آتی و جلوگیری از ناهنجاری فردی و اجتماعی و واکسینه نمودن جامعه در برابر مشکلات است.

عثمانی یادآور شد: غیر از وزارت آموزش و پرورش، چه کسی باید توجه مجلس و توجه دولت را به وضعیت اسف‌بار آموزش جلب کند؟ آیا باید از معلم انتظار داشته باشیم وضع آموزش را توصیف کند؟ وزیر باید تحرک داشته باشد و فریاد بزند و یقه مجلسیان را بگیرد، هرچقدر وزیر در وضعیت اسف بار آموزش دخیل باشد همان قدر نیز مجلسان نیز مقصر هستند اما نباید توپ را به زمین هم پاس دهیم.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر به آموزش و پرورش رسیدگی نکنیم آینده را از دست می دهیم من رای فرهنگیان و معلمان را نمی خواهم و برای مقاصد شخصی این جا نیامده ام بلکه من نگران آینده کشور، نگران فرزندان ایران زمین و نگران فرهنگ جامعه هستم و اگر آموزش را این گونه اداره کنیم آینده را از دست خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد:‌ مشکلات آموزش از گذشته انبار شده است و امروز سرریز شده است وضع معیشتی فرهنگیان نمایش نیست، این قشر نمی توانند با این وضعیت تمرکز داشته باشند و معلمی کنند باید به مشاغلی پناه ببرند که دون شان معلم است اما از گرسنگی فرزندان چاره‌ای ندارند.

وی با تاکید بر اینکه معلمان شاغل با شغل معلمی نمی تواند زندگی کنند، افزود: آموزش ساقه نیست بلکه ریشه است و اگر به آن نرسیم درخت نظام خشک می شود، من برای آینده دانش آموزانی آمده ام که فکری برای اصلاح سیستم آموزشی آن نشود آینده آن تیره و تار می‌شود،‌ من علی رغم ارادت به دولت یازدهم اما قسم یاد کرده ام که مدافع حقوق ملت باشم و خیانت است اگر در مقابل این سستی ها بی تفاوت باشم چراکه من وظیفه می دارم از حقوق دانش آموزان دفاع کنم.

 نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جای تاسف است که فردی دارای فوق لیسانس ادبیات فارسی است اما در نوشتن نامه‌ای به بنده،‌ دارای دو غلط املایی است،‌ بدون‌شک زمانی که خروجی آموزش و پرورش این باشد معلوم است خروجی دانشگاه بهتر از آن نیست

وی با تاکید بر اینکه امروزه مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند،‌ افزود: مگر قرار نیست آموزش رایگان تا سطح متوسطه فراهم شود پس چرا مدیری برای کمک والدین دانش‌آموزان به مدرسه،‌ از ثبت نام و ارایه کارنامه خودداری می کند و زمانی هم که علت را از مدیر جویا می‌شویم عنوان می‌کند که سرانه مدرسه به آنها ارایه نشده است.

عثمانی با بیان اینکه آموزش و پرورش دارای هزینه جاری نیست،‌ گفت: هر هزینه در این حوزه، منافع آتی دارد و فضایی که دارای منالع آتی باشد لبریز از ثروت و سرمایه است لذا این وزیر است که باید تلاش کند تا این ثروت محسوس شود.

خبرگزاری خانه ملت

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه