کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


1:34 صبح چهارشنبه، 13 آبان 1394

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت 13 آبان "روز دانش آموز"


بسم الله الرحمن الرحیم

سیزدهم آبان ماه در تقویم رسمی کشور ما جایگاه ویژه و ممتازی دارد .  در تاریخ پرفراز و نشیب کشورمان این روزشاهد تبعید سر سلسله ی بیداردلان  و نادره ی روزگاران  حضرت امام خمینی (ره) بوده است و با اغتنام فرصت به روان پاک روح خدا و همه جان های خدایی به ویژه شهدای دانش آموز که بیداری توام باآزادی معنوی و اجتماعی خواست رهایی از  یوغ استکبار را برای ما به ارمغان آوردند و استقلال و جمهوری اسلامی را به ما ارزانی بخشیدند سلام و درود می فرستیم .

فرزندان عزیزم  :

در تاریخ ایران سرافراز سیزدهم آبان از جمله روزهای پر فروغی است که جاودان و بلند خواهد ماند زیرا در این روز بود که دانش آموزان فداکار به همگان نشان دادند که با توکل به خدا ، اتکا به نفس و ابتناء  بر وحدت می توان در برابر هر طاغوتی ایستاد .

سیزدهم آبان برگی زرین از تاریخ انقلاب اسلامی است که به دل های مومنان جسارت استکبار ستیزی  و درس بزرگ شهادت و دلیری آموخت و  ترجمان این واقعیت شد که سرانجام دیوار ستم هماره فرو ریختنی  است .

فرزندانم :

دانش آموزان آگاه و شجاع همواره در حق طلبی ، دفاع از مظلوم و مبارزه با استکبار  نقشی فعال ایفا کرده انداینجانب ضمن دعوت از دانش آموزان عزیز، معلمان گران قدر و اولیای محترم  برای حضور در مراسم یوم ا... سیزدهم آبان از شما آینده سازان ایران اسلامی می خواهم که همواره  روحیه  حقیقت جویی ، ظلم ستیزی و عدالت  طلبی و مبارزه با استکبار را در دل و جان خود بیدار نگه دارید و در پرتو رهنمود های رهبر معظم انقلاب و توصیه های رئیس جمهور محبوب در ترویج گفتمان استکبار ستیزی ، عدالت محوری به منظور تحقق صلح  و زیستن در دنیایی سرشار از  نشاط و امید و عاری از جنگ و خشونت تلاش و کوشش کنید.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه