کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


1:33 عصر پنج‌شنبه، 5 مرداد 1391

نامه ای به سردبیر نشریه چشم انداز ایران

از طرف ریاست شورای مرکزی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

دو ماهنامه چشم انداز ايران دوماهنامه سياسي، راهبردي شماره 73، ارديبهشت و خرداد 1391


به نام خداوند جان و خرد

سردبیر محترم نشریه چشم انداز ایران

با سلام و احترام :

برخود لازم می دانیم که از اقدام هوشمندانه و به جای آن نشریه ی وزین در انجام دادن مصاحبه با چند تن از وزرای پیشین وزارت آموزش و پرورش و هم چنین برخی از صاحب نظران فعال این عرصه و اعضای کانون صنفی معلمان تهران و نتیجتاً بررسی و واکاوی مسایل و معضلات مبتلابه  این نهاد آموزشی که بنیان همه تحولات آتی را می تواند بر دوش نحیف خود بگیرد سپاسگزاری و تقدیر نماییم . و نکاتی چند را جهت مزید اطلاع شما و (در صورت صلاحدید )خوانندگان گرامی یاد آور می شویم :

1.  از سال 1379 که برای بار نخست پنج تشکل صنفی فرهنگیان ایران در شهر شیراز برای بررسی مسایل صنفی فرهنگیان گرد هم  آمدند ، تاکنون تعداد این تشکل ها بسیار بیش تر گردیده و در اکثر استانها و شهرستانها به فعالیت مشغول بودند؛ شورایی به نام«شورای هماهنگی کانون های صنفی»برای جلوگیری از تشتت  آرا و عملکرد، هماهنگی این نهادهای مردمی را بر عهده گرفت.

2.  حدوداً از سال 1384 در جلسات متعدد به اتفاق آرا بنابر دلایل گوناگون که اکنون مجالی برای بازگویی آن نیست تصمیم گرفته شد که دبیرخانه و ریاست شورای هماهنگی صنفی فرهنگیان،سالانه به یکی از کانون های مجوز دار مستقر در هراکز استان واگذار شود و به عنوان هماهنگ کننده و ریاست این شورا عمل نماید. و از سال 1387ریاست شورای مرکزی تشکل ها به اصفهان واگذار گردیده است .

3.  کانون صنفی معلمان تهران یکی از تشکلهای مردم نهاد صنفی باسابقه طولانی و پر افت و خیز در این زمینه است و البته عضوی از اعضای این شورای هماهنگی می باشد ، که آرا و نظرات مطروحه ایشان در نشریه دی و بهمن 1390 فارغ از هرگونه داوری لزوماً نظر رسمی شورای هماهنگی کانون های صنفی فرهنگیان ایران نمی باشد .

4.  مجدداً از جناب عالی که زمینه ی طرح مباحث گوناگون مرتبط با آموزش و پرورش ایران را فراهم نموده اید آن هم در این شرایط ویژه و حساس بسیار سپاسگزاری به عمل می آوریم و انتظار می رود که پرونده ی این سلسله مباحث که به زیر بنایی ترین نهاد جوامع مدنی و مدرن می پردازد مفتوح بوده و با آگاهان ، اندیشمندان و متخصصان و همچنین با فعالان صنفی این عرصه در استان های مختلف کشور بحث وتبادل نظر صورت گیرد .

5.  در پایان متذکر می شود که شورای مرکزی کانون های صنفی آمادگی خود را برای تداوم این مباحث جهت شناخت بیشتر از زوایای دیگر اعلام می دارد .

لازم به ذکر است بیان تمام این مواضع فقط بنابر مسئولیتی است که کانون های  فرهنگیان  ایران بر عهده ی اصفهان بعنوان ریاست شورای مرکزی تشکل های صنفی واگذار کرده اند ، می باشد ولاغیر .

با سپاس

      ریاست شورای مرکزی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه