کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


0:56 صبح سه‌شنبه، 27 تیر 1396

"کمپین انتظارات فرهنگیان از دولت دوازدهم" آغاز به کار کرد


"کمپین انتظارات فرهنگیان از دولت دوازدهم" آغاز به کار کرد ؛ دکتر نجفی : بابت تاخیر عذرخواهی می کنم

در گرماگرم گفت و گوهای دوران انتخابات، ضمن مشورت هایی که با دوستان و همکاران فرهنگی داشتم به این نتیجه رسیدم که شایسته است اصلی ترین خواسته ها و انتظارات فرهنگیان کشور از دولت یازدهم را تنظیم و به جناب رئیس جمهور و وزیر آینده آموزش و پرورش تقدیم و با کمک همکاران فرهنگی کمپینی برای پیگیری آنها تشکیل شود.

بدین منظور از جمعی از دوستانی که در ستاد فرهنگیان جناب دکتر روحانی گرد آمده بودند، درخواست کردم که مواردی را تنظیم و ارائه دهند و این عزیزان هم مطالبی آماده کردند.

اما تاکنون دو موضوع مانع اعلان خواسته ها و نظرخواهی از فرهنگیان علاقه مند شده است:

اول آنکه تعدادی از دوستان توصیه کردند که تا زمان تعیین تکلیف وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم دست نگه داریم و پس از انتخاب وزیر پیشنهادی موارد را با ایشان در میان بگذاریم تا آن بخش را که تایید می فرمایند با رئیس جمهور محترم مطرح و در برنامه پیشنهادی خود به مجلس منظور دارند. استدلال دوستان این بود که بدین ترتیب هماهنگی بیشتری میان برنامه های وزیر آینده و مطالبات فرهنگیان ایجاد می شود و در نتیجه احتمال تحقق این خواسته ها بیشتر خواهد شد.

دومین علت این است که من ضمن ارج نهادن به تلاش دوستان برای تنظیم موارد پیشنهادی، جمع بندی آنها را کافی ندانستم و به نظرم رسید که باید وقت بیشتری برای این موضوع مهم صرف و از آراء جمع بزرگتری از صاحب نظران و دست اندرکاران بهره برده شود.

بدین خاطر طرح موضوع مطالبات و ایجاد کمپین پیگیری آن تا به امروز به تعویق افتاد و شاید تعلل بنده در اطلاع رسانی، موجب شد تا عده ای سخن و قلم خویش را به گمانه زنی، انتقاد و بعضا اتهام آلوده سازند.

اکنون فکر می کنم در فرصت چند هفته باقیمانده تا تعیین تکلیف دولت دوازدهم، می توان تلاش کرد تا از نظرات اندیشمندان فرهنگی و همه کسانی که شیفته اعتلای تعلیم و تربیت کشور اند، بهره مند شد و مجموعه ای از اهداف روشن و تحقق پذیر را برای پیگیری وزیر آینده آموزش و پرورش و رصد آنها توسط فرهنگیان گرانقدر جمع آوری نمود.

لذا از همه یاران و دوستان فرهنگی درخواست می کنم که نظرات خود را در این مورد به اینجانب اعلام فرمایند تا در تنظیم متن نهایی مورد استفاده قرار گیرد.

به نظر می رسد برای تنظیم چنین متنی لازم است چند نکته مورد توجه قرار گیرد:

1- بنا نیست که برنامه جامعی برای آموزش و پرورش دولت دوازدهم پیشنهاد کنیم و بنابراین نکاتی از قبیل اجرای سند تحول و یا توسعه عدالت آموزشی و ... که علی القاعده در برنامه وزیر آینده آورده خواهد شد، در منشور مطالبات فرهنگیان منظور نخواهد شد.
2-
مواردی که در این سند بیان می شوند باید به نوعی مورد نظر و مبتلا به قاطبه فرهنگیان کشور باشد، در نتیجه مواردی مانند حل مشکل استخدام حق التدریسی ها و ... در این منشور جای ندارد.


3-
باید اصل را بر اجمال و بیان چند مورد محدود ولی مهم و موثر در ارتباط با وضعیت معلمان و آموزش و پرورش در سال های آینده قرار داد، لذا ذکر مباحث کلی و مفصل ضرورتی نخواهد داشت.

اینجانب ضمن پوزش از عزیزان فرهنگی بابت تاخیر در پیگیری قولی که داده بودم، در انتظار دریافت نظرات سازنده و ایجاد فضایی صمیمی برای تعاطی افکار میان همکاران عزیز فرهنگی هستم.


                                                                
محمد علي نجفي

 

"کمپین انتظارات فرهنگیان از دولت دوازدهم" آماده دريافت نظرات و پيشنهادهاي خانواده بزرگ فرهنگيان در راستاي اهداف ترسيم شده فوق مي باشد.

براي همراهي به كانال https://t.me/joinchat/GgvRj0JDBjtIE2yR0xBLaA بپيونديد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه