کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


5:13 صبح دوشنبه، 4 شهریور 1392

نامه انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان به رييس جمهور


به نام خدا

حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی

رئیس جمهور محترم و محبوب ملت ایران

با تقدیم سلام و ارادت

با طلوع دولت تدبیر و امید، سرمایه‌های اجتماعی کشور که چند سالی به تاراج رفته بود، رونق گرفت و نور امید بر جان دوستداران کشور و نظام اسلامي دمید.

فرهنگیان نیز به عنوان یکی از گروه‌های مرجع اجتماعی در پرتو این تابش حیات بخش امیدوار شدند و انگیزه بیشتری برای کار و خدمت و تزریق معرفت و نشاط در جامعه پیدا کردند.

همان گونه که جنابعالی بارها در بیانیه‌ها و بیانات خویش پس از اخذ رای قاطع از ملت ایران تاکید فرموده‌اید، این انتخابات پیام‌های روشن و معناداری داشت که همه دست اندرکاران کشور و گروه‌های اجتماعی باید آن را درک و دریافت کنند و مقدرات مملکت را بر اساس آن تنظیم و تدبیر نمایند.

جنابعالی به حق تاکید فرمودید که رئیس جمهور و مجلس هر دو در تعیین وزرا حق دارند و ظواهر قوانین نیز بر این واقعیت تصریح دارد اما در ورای این واقعیت حقیقتی نیز نهفته است که حضرتعالی حدود دو ماه پیش بر این مبنا ملت شما را برگزیده‌اند. حاصل آنکه قضاوت و داوری مردم در خصوص برنامه‌های شما به حقیقت مطالبات مردم نزدیک تر است و اگر از این دو طرف صاحب حق روا باشد که یکی ملاحظه بیشتر طرف مقابل را بنماید بدون تردید این نمایندگان مجلس هستند که به خاطر منافع ملی که در این سالها بیشترین لطمه را از سوی نیروهای افراطی و تندرو متحمل شده پیام انتخاب جنابعالی را شفاف‌تر و منصفانه تر دریافت کنند و به آن توجه نمایند. متاسفانه به دنبال تحرکات هدفمند جریان‌هایی در درون و بیرون مجلس که از مکتب فکری خاصی هدایت می‌شوند وزرایی که بیشترین ارتباط را با طبقه تحول آفرین و پر نشاط کشور داشتند مشمول اعتماد مجلس واقع نشدند.

این نشان می‌دهد که در مسیر نقشه راه جنابعالی که توسط مردم در انتخابات اخیر تعیین شد موانع بسیاری وجود دارد. تجربه تلخ سالیان اخیر که بزرگترین دستگاه فرهنگی و اجرایی کشور را با سیاست‌های دگم  و سلیقه‌ای  و غیر حرفه‌ای به کام نابودی کشاند هنوز عده‌ای را بر سر عقل نیاورده. اگر مجلس به فرموده امام راحل (ره) عصاره فضائل ملت است چرا پیام قاطبه فرهنگیان را در اقبال گسترده به آقای نجفی نشنید؟ چرا پیام انتخابات اخیر را دریافت نکرد؟

چرا به راه نجات پیکر بیمار و رنجور آموزش و پرورش رای نداد؟ چرا به شایسته سالاری و عقلانیت اقبال نکرد؟.... این دردهای مزمن کماکان بلای مقدرات کشور است که انشاء ا... با سر انگشتان تدبیر جنابعالی و دولت تدبیر و امید و با همراهی بیشتر نمایندگان مجلس و با پشتوانه عظیم مردمی درمان خواهد شد. با تقدیر و تشکر از محضر جنابعالی که با تحمیل این جفا از سوی مجلس ذره‌ای از مواضع ملت عقب نشینی نکردید و شایستگان و فرهیختگان دیگری را برای سرپرستی وزارت خانه‌های باقیمانده برگزیدید و ملت را خوشحال کردید.

انجمن اسلامی معلمان اصفهان انتخاب شایسته معلمی فرزانه که همه مراحل معلمی را طی نموده و در هنگامه ها و شرایط سخت اوائل انقلاب در کردستان قبول مسئولیت کرده و همچنین سالها در معاونت‌های آموزشی و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش منشأ خدمات بسیاری بوده و امروز از صاحب نظران کم نظیر عرصه تعلیم و تربیت می‌باشد را به جامعه فرهنگیان و ملت بزرگوار ایران تبریک می‌گوییم و انتظار داریم با معرفی ایشان به مجلس محترم شورای اسلامی حوادث گذشته تکرار نشود و با رأی قاطع  نمایندگان مسئولیت آموزش و پرورش را به عهده بگیرند و با انتخاب مدیران لایق در سطوح ستادی و استانی، روح تازه‌ای را در آموزش و پرورش بدمند. و خواست‌های به حق معلمان را جامعه عمل بپوشانند. ما نیز در همه شرایط، همراه و همسو با دولت تدبیر و امید و بالاخص وزیر محترم خواهیم بود و از پشتیبانی قاطع ایشان دریغ نخواهیم کرد.

توفیق روز افزون جنابعالی و عموم خدمتگزاران راستین ملت را از پیشگاه حضرت حق آرزومندیم.

 

انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان

مرداد ماه نود و دو

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه