کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


6:16 عصر شنبه، 16 آذر 1392

قرعه‌کشی گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی 2014

عصر ایران


مراسم قرعه‌کشی گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی 2014 دیشب در برزیل برگزار شد و تیم ملی ایران در گروه ششم این مسابقات در کنار آرژانتین و بوسنی و نیجریه همگروه شد. ایران در 26 خرداد ماه 1393 به مصاف نیجریه می رود. ملی پوشان کشورمان در 31 خرداد ماه با لیونل مسی و یارانش دست و پنجه نرم می کنند و در 4 تیر ماه به مصاف بوسنی و هرزگوین می روند.

تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه شد.

مراسم قرعه‌کشی گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی 2014 از ساعت 19:30 دیشب به وقت تهران در برزیل برگزار شد و تیم ملی ایران در گروه ششم این مسابقات در کنار آرژانتین و بوسنی و نیجریه همگروه شد.

ایران در 26 خرداد ماه 1393 به مصاف نیجریه می رود. ملی پوشان کشورمان در 31 خرداد ماه با لیونل مسی و یارانش دست و پنجه نرم می کنند و در 4 تیر ماه به مصاف بوسنی و هرزگوین می روند.

در هشت گروه جام جهانی 2014 تیم های زیر در کنار هم قرار گرفتند:

گروه A: برزیل، کرواسی، مکزیک، کامرون

 

گروه :B اسپانیا، هلند، شیلی، استرالیا


گروه C: کلمبیا، یونان، ساحل عاج، ژاپن


گروه D: اروگوئه، انگلستان، کاستاریکا، ایتالیا


گروه E: سوئیس، اکوادور، فرانسه، هندوراس


گروه F: آرژانتین، بوسنی و هرزگوین ایران نیجریه

 
گروه G: آلمان، پرتغال، غنا، آمریکا


گروه H: بلژیک، الجزایر، روسیه، کره جنوبی


تیم ملی فوتبال ایران تاکنون در سه دوره مسابقات جام جهانی حضور داشته است و در سال 2014 برای چهارمین بار در این مسابقات شرکت می کند.

ایران در سه دوره گذشته، در 9 بازی خود در جام جهانی، 1 برد، 2 مساوی و 6 باخت داشته است. تنها پیروزی ایران مقابل آمریکا در جام جهانی 1998 و دو تساوی ایران مقابل اسکاتلند در جام جهانی 1978 و آنگولا در جام 2006 بوده است.

ایران در سه دوره گذشته مسابقات جام جهانی، 6 گل زده و 18 گل دریافت کرده است. ایرج دانایی فرد، حسن روشن، حمید استیلی، مهدی مهدوی کیا، یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده گلزنان ایران در جام های جهانی پیشین بوده اند.

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه