کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


9:25 عصر شنبه، 19 بهمن 1392

مشکل آموزشی برخی معلمان پایه هفتم


مدیر کل آموزش متوسط اول با بیان اینکه بسیاری از معلمان پایه هفتم به ویژه در استانها آموزش لازم را برای تدریس کتابها ندیده اند، گفت: گروههای آموزشی و مدرسان مجرب در این معاونت به حالت آماده باش در آمده اند تا آموزشهای لازم را به معلمان در استانهای مختلف برای نحوه صحیح آموزش کتابهای جدید التالیف بدهند.

عظیم محبی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه اجرای پایه هفتم و میزان رضایت معلم، دانش آموز و والدین از اجرای این پایه در مقطع متوسطه اول، افزود: یکی از اشکالات بزرگی که در نحوه اجرای این پایه وجود دارد عدم آموزش معلمان به ویژه در استانهاست. به عنوان مثال از آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با ما تماس گرفته و اعلام کردند 400 نفر از معلمان پایه هفتم دوره های لازم و تخصصی را برای تدریس کتاب های جدیدالتالیف ندیده اند.

وی با بیان اینکه آموزش معلمان برعهده معاونت نیروی انسانی است، تصریح کرد: در تابستان گذشته آموزش مدرسان برای تدریس به معلمان این پایه به خوبی انجام شد . اما متاسفانه و بر اساس تماس از استانهای مختلف شاهد هستیم که بسیاری از معلمان پایه هفتم آموزش های لازم را برای نحوه تدریس کتاب ها ندیده اند که این کار را در کلاس درس مشکل خواهد کرد.

محبی ادامه داد: به همین دلیل گروههای آموزشی و همچنین مدرسان مجرب را به حالت آماده باش درآورده تا آنها را حداقل هفته ای یک روز به استان های مختلف برای تدریس صحیح کتاب های جدید التالیف در مقطع اول متوسطه اعزام کنیم .

وی با بیان اینکه البته نمی توان گفت که این موضوع شامل تمامی معلمان می شود، تصریح کرد: آموزش مدرسان و همچنین معلمان برای پایه هفتم خوب بوده اما تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله بسیار داریم.

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه