کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir
8:36 عصر شنبه، 26 بهمن 1392

ولاسکو: وقتش است دينم را به کشورم ادا کنم


خوليو ولاسکو سرمربي تيم ملي واليبال ايران در آخرين نشست خبري خود که امروز برگزار شد، گفت: براي من خيلي سخت است که بخواهم به عنوان سرمربي در آخرين کنفرانس صحبت کنم. چون از ديروز موج احساسات در من آغاز شده و از بيرون و همين طور خودم اين احساسات را مي‌بينم. صبح خيلي سعي کردم خودم را براي اين کنفرانس آماده کنم اما با اين ويدئويي که پخش شد همه چيز خراب شد.

به گزارش فارس، وي ادامه داد:‌ خيلي دوست داشتم مي‌توانستم تا قهرماني جهان همراه تيم باشم به خاطر اينکه اعتقاد دارم ايران مي‌تواند به اين جايگاه برسد. از‌ آن جايي که واليبال آرژانتين در جاي مناسبي نيست از آذرماه گذشته از من خواستند به کمک اين تيم بروم تا در جاي بالاتر بايستد. من هرگز همکاري خودم را با ايران به پايان نخواهم برد.


ولاسکو با بيان اينکه 31 سال از آرژانتين دور بوده است، اظهار داشت: آرژانتين قصه ديگري دارد، کشور من است 31 سال دور بودم و حالا به من احتياج دارند. متأسفانه هيچ شانسي برايم نيست اگر الان نروم ديگر نمي‌توانم. اين آخرين شانس من براي خدمت‌رساني به کشورم است.


ولاسکو افزود: سه سال پيش که مي‌خواستم به ايران بيايم دو دليل وجود داشت اولين دليل حرفه‌اي که شغلم است و دومين مورد اينکه مي‌دانستم حرکتي جدي در واليبال ايران وجود دارد و بازيکنانش آينده روشني دارند. وقتي وارد ايران شدم متعجب شدم. شرايط را پيشرفته‌تر از چيزي که تصور مي‌کردم ديدم. من تيم‌هاي زيادي را ديده‌ام اما تعداد بازيکنان مستعد در ايران بيشتر از کشورهاي ديگر است. دليل فرهنگي يکي از دلايلي بود که دوست داشتم با يک فرهنگ متفاوت‌تر از هر جاي ديگري که ديده بودم‌ آشنا شوم. تا حالا با اين فرهنگ آشنا نبودم.

 

ولاسکو در ادامه صحبت‌‌هاي خود با اشاره به اينکه از انتخابش خوشحال است، عنوان کرد: بسيار خوشحالم که به نتيجه قطعي رسيده‌ام و اين انتخاب را انجام دادم. اين يکي از تجربيات جالب زندگي من به شمار مي‌آيد. از اين فرصت در اين نشست استفاده کرده و از تمام مردم ايران تشکر مي‌کنم. نه فقط بازيکنان و اعضاي فدراسيون که با آنها کار کردم بلکه از همسايگان، رسانه‌ها و هواداران که در تمام اين مدت حامي من و تيم بودند تا به اين موفقيت برسيم تشکر مي‌کنم.


وي گفت: بازيکنانم گفتند يک مربي خوب يک معلم خوب است و اگر هم در نقش يک معلم کارم را خوب انجام داده باشم بعد از سه سال به من نيازي نخواهند داشت چون کارشان را مي‌دانند. بعضي از مربيان فکر مي‌کنند اگر خوب باشند و تيم را ترک کنند ديگر آن تيم نتيجه نمي‌گيرد اما موفقيت يک مربي اين است که وقتي تيم را ترک مي‌کند شاگردانش کارشان را انجام دهند.


سرمربي تيم ملي واليبال ايران با بيان اينکه رفتنش به آرژانتين حرفه‌اي نيست، تصريح کرد: تصميم سختي است. وضعيت آرژانتين نسبت به ايران پايين‌تر است. وضعيت اقتصادي هم به اين صورت است اما وقتي من جوان بودم چيزهاي زيادي از آرژانتين گرفتم و تحصيل رايگان داشتم. به عنوان مربي بدنساز و مربي دوم در سال 1982 جاهاي زيادي سفر کردم اما وقتي آنجا را ترک کردم يک حرفه جديد را در ورزش آغاز کردم.

ولاسکو ادامه داد: به ايتاليا رفتم، مشهور شدم و پول زيادي به دست‌ آوردم. بدون اينکه اين پول را به کشورم بازگردانم. حالا وقتش است که دينم را ادا کنم. به همين خاطر تصميم گرفتم بروم اما ايران هميشه در قلب من باقي خواهد ماند و اين را ديروز به بازيکنانم گفتم. اگر ايران به روند پيروزي‌هايش ادامه دهد بهترين هديه براي من است.


ولاسکو در مورد اينکه آيا بهتر نبود حداقل تا پايان مسابقات قهرماني جهان به کارش در ايران ادامه مي‌داد و سپس به آرژانتين مي‌رفت، تصريح کرد: خودم هم ترجيح مي‌دادم که بمانم و کارم را در ايران تمام کنم و از آرژانتيني‌ها هم خواسته بودم که تا پايان مسابقات قهرماني جهان منتظرم بمانند. اگر حالا پيشنهاد فدراسيون آرژانتين را رد مي‌کردم آنها مربي ديگري را انتخاب مي‌کردند. نمي‌دانم چقدر با آرژانتين موفق خواهم بود چون زمان کمي دارم و ريسک کردم و پيشنهاد آنها را پذيرفتم. يکي از مهمترين دلايلم اين بود که آرژانتين کشور من است.


ولاسکو در ادامه صحبت‌هايش درباره احساسش به ايران يادآور شد: سه سال پيش که آمدم فکر نمي‌کردم چنين احساسي نسبت به ايران داشته باشم. مي‌دانستم يک تجربه خوب خواهد بود اما نمي‌دانستم به اين شکل باشد. اين حس در من به خاطر شما و مردم ايران نه به عنوان يک مربي به عنوان يک شخص به وجود آمد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه