کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


9:31 عصر پنج‌شنبه، 25 اردیبهشت 1393

معلمی فراتر از نقش یک معلم


درس دادن به دانش آموز وظيفه معلم است، تا اينجاي کار طبيعي است، ولي اين که معلمي همه دانش آموزان کلاسش را صبح به صبح به مدرسه برساند و کيلومترها راه صعب العبور را طي کند تا شاگردانش بتوانند هر روز به مدرسه بروند، اين کار در زمره وظايف معلمي نيست و بدون اغراق، مثال چنين رفتارهايي فقط از سوي يک انسان والامقام معنوي سر مي زند.

    معلم فداکار شهرستان آبدانان در استان ايلام در زمره همين معلمان قرار دارد و او هر روز با طي مسافت 50 کيلومتري، دانش آموزان عشايري خود را با موتورسيکلت شخصي به مدرسه مي رساند.
    
آن گونه که ايرنا گزارش داده است، داوود نوريان آموزگار مدرسه عشايري منطقه محروم و دورافتاده دهبنه در دينارکوه شهرستان آبدانان، هر روز 13 دانش آموز عشايري را از مناطق اطراف منطقه سخت گذر و جنگلي دينارکوه با استفاده از موتورسيکلت شخصي خود جمع مي کند و آنها را به محل تحصيل در روستاي دهبنه مي رساند.

    او هر روز به سياه چادرهاي عشاير منطقه مي رود و در شش نوبت، 13 دانش آموز و از فرزندان عشاير را به چادر محل تدريس آنها منتقل مي کند و به آنها درس مي دهد.

    اين معلم فداکار درباره انگيزه هاي اين کارش مي گويد: محروميت، معصوميت، اخلاص و نياز اين دانش آموزان را با جان و دل خود لمس و درک کرده ام و همانند فرزند خود تک تک آنها را دوست دارم. نوريان ادامه مي دهد: عشق به اين بچه ها باعث شده است که بيشتر روزهاي تعطيل هم براي انجام امور فوق برنامه آنان با موتورسيکلت به منطقه دورافتاده دهبنه مراجعه کنم و در کنار اين دانش آموزان باشم.
    
نوريان داراي مدرک تحصيلي کارشناسي ارشد است و به گفته رئيس آموزش و پرورش اين شهرستان داوطلبانه خدمت در اين منطقه محروم را انتخاب کرده است.

آويد طالبيان

 

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه