کانون فرهنگیان اصفهان - isfkafa.ir


12:36 صبح شنبه، 10 خرداد 1393

تيم ملي تکواندوي مردان قهرمان آسيا شد


بيست و يکمين دوره مسابقات تکواندوي قهرماني آسيا، از دوشنبه (5 خردادماه) به مدت 3 روز در سالن "کاخ ورزشي" تاشکند ازبکستان برگزار شد و تيم ملي مردان کشورمان موفق به کسب 6 مدال رنگارنگ شد و عنوان قهرماني آسيا را به دست آورد.

به گزارش فارس، در آخرين روز اين رقابت‌ها، تيم ملي تکواندوي کشورمان در بخش مردان 3 نماينده را بر روي شياپ چانگ فرستاد که حاصل تلاش اين نفرات يک طلا، يک نقره و يک برنز شد.

مهدي خدابخشي در وزن 80- کيلوگرم با شکست تکواندوکاراني از ماکائو (15 بر يک) و يمن (18 بر يک) به مرحله نيمه نهايي رسيد.

وي در اين ديدار به مصاف نماينده کشور ميزبان رفت و با نتيجه قاطع 12 بر 3 به برتري رسيد. تکواندوکار وزن ششم کشورمان براي کسب مدال طلا با فيليپين مبارزه کرد و در رقابتي يک طرفه با نتيجه 13 بر يک به برتري رسيد.

اما يوسف کرمي کاپيتان تيم ملي کشورمان در وزن 87- کيلوگرم، ابتدا با قرعه استراحت رو به رو بود و سپس حريف چيني را ناک اوت کرد و به فينال رقابت‌هاي وزن هفتم رسيد. کرمي در مرحله نهايي با شکست برابر تکواندوکار ازبک به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 87+ کيلوگرم مرتضي شيري ابتدا لبنان را 8 بر 2 شکست داد، اما در مرحله نيمه نهايي نتيجه را به کره واگذار کرد و مدال برنز را به گردن آويخت.

مدال آوران مردان ايران در پايان اين مسابقات به شرح زير است:

طلا: فرزان عاشورزاده، بهنام اسبقي و مهدي خدابخشي

نقره: عليرضا نصرآزاداني و يوسف کرمي

برنز: مرتضي شيري

در پايان اين رقابت‌ها تيم ملي تکواندوي کشورمان با کسب 3طلا، 2 نقره و يک برنز در بخش مردان براي سومين بار قهرمان آسيا شد و کره جنوبي با 3طلا، يک نقره و يک برنز پايين تر از ايران در جايگاه دوم ايستاد.

 

 

 

به اشتراک بگذراید
 

اخبار و مقالات را از طریق ای میل دریافت کنید:
خبرنامه